استفاده از کارتن سیب موجب افزایش فروش و کاهش ضایعات آن می شود

کارتن سیب یکی از بسته بندی های شکیل و جذاب در بین بسته بندی میوه جات می باشد که عموما به صورت ۵ لایه و با چاپ فلکسو و لمینیت تولید میگردد.

○ سیب میوه بهشتی
سیب میوه ای لذیذ و مغذی و با ارزش در بین مردم سراسر دنیا می باشد.
خوشبختانه در کشور ما ایران در شهرهای بسیاری مانند مراغه ، اردبیل ، ورامین ، کرمانشاه و … این محصول با کیفیت بسیار بالا کشت می شود. این میوه خوشمزه و مقوی دارای انواع مختلفی مانند سیب سرخ ، سیب زرد ، سیب گلاب و… می باشد که هر کدام طعم خاص خود را دارند.
سیب به لحاظ مواد مغذی که دارد نقش مهمی در تقویت سیستم ایمنی بدن ایفا می کند و مصرف روزانه یک عدد از این میوه بهشتی شما را از دارو و درمان بی نیاز می کند.

○ چرا برای بسته بندی سیب کارتن بهترین گزینه است؟
بسته بندی میوه جات از جمله سیب در گذشته در صندوق های چوبی انجام می شد که با قطع بی رویه درختان و کاهش ذخایر چوب جنگل ها استفاده از این نوع بسته بندی ها محدود و در برخی از کشورها ممنوع گردید‌.
پس از محدودیت بسته بندی میوه جات در صندوق های چوبی و با روی کار آمدن بسته بندی های پلاستیکی ، میوه جات هم مثل بسیاری دیگر از محصولات در بسته های پلاستیکی و پلیمری بسته بندی گردید اما این مواد بسته بندی هم بسیار برای محیط زیست مضر بوده و در بسیاری از کشورها ممنوع گردید.
در سالهای اخیر کارتنها برای بسته بندی میوه جات بسیار رایج گردیده زیرا با استحکام بالا ، قابلیت چاپ پذیری ، قیمت مناسب و به صرفه ، سرعت تولید بالا و امکان تولید در ابعاد و اشکال متنوع بهترین روش برای بسته بندی میوه جات می باشد.

○ کارتن سیب مناسب چه ویژگی هایی دارد؟
کارتن های سیب معمولا در سایزهای ۳ کیلویی ، ۵ کیلویی و ۱۰ کیلویی تولید می شوند البته سایزهای دیگر نیز با توجه به نیاز بازار تولید می گردند.
کارتن های سیب در سه مدل عمده تولید می شوند:
* کارتن تلسکوپی سیب (درب دار)
*سینی کارتنی سیب
*کارتن ساده سیب
چاپ کارتن های سیب دو صورت چاپ فلکسو و افست (لمینیت) انجام می شود.
جنس کارتن های سیب معمولا به صورت ۵ لایه می باشد تا استحکام مناسب جهت ارسال سیب به نقاط مختلف در بازار های داخلی و خارجی را فراهم نماید.

○ تاثیر بسته بندی در جذب بازار هدف
همه ساله مقدار زیادی سیب به جهت بسته بندی نادرست و انبارش نامناسب دچار خرابی شده و زیان های جبران ناپذیری به کشاورزان و تجار وارد می نماید.
جهت جلوگیری از این زیان ها می بایست طرح و ابعاد مناسب بسته بندی سیب طراحی گردد ، سپس با توجه به وزن محصول در هر کارتن ، جنس مناسب کارتن سیب که عموما ۵ لایه می باشد انتخاب گردد.
برای چاپ کارتن سیب بهتر است از دو روش چاپ فلکسو و چاپ لمینیت با تنوع رنگ ۱ تا ۴ رنگ و طرح های متنوع و جذاب استفاده نمایید.

○ بسته بندی مناسب جهت صادرات سیب چگونه است؟

کشورهای بسیاری نظیر روسیه ، قزاقستان ، آذربایجان ، گرجستان ، ارمنستان ، بلغارستان ، عربستان، کویت، قطر، امارات، عراق، سوریه، پاکستان، افغانستان و غیره با توجه به نزدیکی جغرافیای به کشورمان مقاصد مناسبی برای صادرات این میوه ارزشمند می باشند.
اولویت اکثر این کشورها واردات میوه در بسته بندی های کارتنی می باشد که هم شکیل و مستحکم هستند و مهمتر از آن قابل بازیافت هستند.

کارتن سیب کارنوپک
شرکت کارنوپک این افتخار را دارد تا با طراحی و تولید کارتنهای سیب در ابعاد و طرح های متنوع گامی هر چند کوچک در عرضه شایسته ی این میوه ی ارزشمند در بازارهای داخلی و بین المللی ایفا نماید.
جهت دریافت مشاوره و سفارش کارتن سیب با ما تماس بگیرید.