کارتن مناسب بسته بندی قند چگونه است؟

برای بسته بندی قند از کارتن قند استفاده می گردد.
استفاده از کارتن باعث می گردد قند در اثر فشار و ضربه خرد نگردد همینطور این محصول غذایی را در برابر نم و رطوبت محافظت می نماید. مزیت دیگر استفاده از کارتن و جعبه در بسته بندی قند جلوگیری از ورود آلودگی ها به قند می باشد.

تاریخچه مصرف قند
در دوران گذشته، گیاه نیشکر در کشور هندوستان کاشته می شده و مردم آن سرزمین بیشتر از سایر ملتها نیشکر مصرف می نموده اند. با گذشت زمان آنها آموختند تکه های نیشکر را پس از استخراج و طی فرآیند هایی به یکدیگر چسبانده و حبه های قند را بسازند.
امروزه قند به یکی از مواد غذایی اصلی مورد استفاده مردم ایران تبدیل شده و به همراه چای پای ثابت محافل ما ایرانیان شده است. علاوه بر آن در بسیاری از شیرینی جات ، غذاها ، مرباجات و … از پودر قند استفاده می گردد.

ضرورت استفاده از کارتن در بسته بندی قند
قند نیز مانند سایر مواد غذایی از حساسیت بالایی در بسته بندی برخوردار است.
در گذشته قند به صورت فله به فروش می رسید که به جهت تماس مستقیم آن با محیط امکان آلودگی بالایی داشت.
خوشبختانه امروزه قند به صورت بسته بندی عرضه میگردد.
دو نوع اصلی بسته بندی قند بسته بندی نایلونی و بسته بندی جعبه ای هستند.
در بسته بندی قند در نایلون و پلاستیک با توجه به وزن بالای قند امکان پارگی و سوراخ شدن نایلون و آسیب و له شدگی محصول وجود دارد همچنین نایلون ماده ای زیان آور برای محیط زیست می باشد.
جعبه و کارتن بهترین گزینه برای بسته بندی قند هستند زیرا استحکام بالایی داشته و مانع آسیب به قند میشوند علاوه بر آن امکان چاپ طرح های متنوع و تولید در ابعاد مختلف را دارند و از همه مهمتر هیچگونه آسیبی به محیط زیست ما نمی رسانند.

جنس کارتن قند
کارتنهای مواد غذایی نظیر قند با توجه به نگهداری طولانی مدت در انبارها ، حمل و نقل به شهرهای مختلف و انبارش در خرده فروشی ها باید از استحکام بالایی برخوردار باشند.
به همین جهت برای بسته بندی قند ۲ و ۳ کیلویی از کارتن سه لایه و برای بسته بندی قند ۵ کیلویی از کارتن ۵ لایه و با کاغذهای بسته بندی با کیفیت استفاده می گردد تا حداکثر اطمینان از سالم ماندن قند از ابتدای بسته بندی در کارخانه تولیدکننده تا رسیدن آن به منزل مصرف کننده حاصل گردد.

محاسبه قیمت کارتن قند
عوامل زیر تعیین کننده قیمت کارتن قند می باشند:
○ ابعاد کارتن (طول و عرض و ارتفاع)
○ ضخامت و استحکام مورد نیاز با توجه به وزن قند در هر کارتن
○ نوع چاپ کارتن (فلکسو یا لمینیتی)

ابعاد کارتن قند
کارتن قندها در ابعاد متفاوتی بسته به نیاز مشتری ساخته میشوند که پرمصرف ترین آنها موارد زیر هستند:
□ کارتن قند دوکیلویی در ابعاد ۱۴۱۳۲۱
□ کارتن قند سه کیلویی در ابعاد ۱۴۱۵۳۰
□ کارتن قند پنج کیلویی در ابعاد ۱۷۱۶۳۴

طراحی کارتن قند
کارتن های قند در ۳ نوع طرح اصلی تولید می گردند
● کارتن های قند بدون چاپ
جهت قند های با کیفیت معمولی که با قیمت های پایین تری در بازار به فروش می رسند عموما از کارتنهای قند بدون چاپ استفاده می گردد.
● کارتن های قند با چاپ فلکسو
پرکاربردترین نوع بسته بندی قند استفاده از کارتنهای قند با چاپ فلکسو می باشد. این نوع کارتنها دارای چاپ های جذاب و متنوع هستند.
● کارتن های قند با چاپ افست ( لمینیتی )
در محصولات صادراتی یا مقداری با کیفیت بالاتر و اصطلاحا لوکس تر عمدتا از کارتنهای لمینیتی استفاده می گردد. این کارتنها امکان چاپ بسیار با کیفیت و براق و شفاف را به شما می دهند علاوه بر آن به دلیل استفاده از مقوا در لایه رویه کارتن ، احتمال نفوذ رطوبت به آن در شرایط عادی نگهداری تقریبا صفر است.
در طراحی بسته بندی مواد غذایی مثل قند درج نام و علایم تجاری، درج تصویر مناسب از شکر و قند، درج مواد تشکیل دهنده و شرایط نگهداری ، درج قیمت و تاریخ انقضا ، و … از عوامل مهم در توضیحات روی کارتن محصول به حساب می آیند.

کارتن قند کارنوپک
شرکت چاپ و بسته بندی کارنوپک آماده همکاری در زمینه طراحی و تولید انواع جعبه و کارتن بسته بندی قند و شکر با شما تولید کنندگان گرامی میباشد.
کارشناسان ما آماده ارائه مشاوره به شما عزیزان هستند تا بتوانید بهترین نوع بسته بندی را برای محصولتان انتخاب نمایید.
در انتخاب نمایید.